Przejdź do głównej zawartości

Domowe sposoby na walkę z migreną

Kiedy coś nam dolega, zwykle nie pamiętamy o naturalnych rozwiązaniach. Nie chcemy czekać, aż zaczną działać, mamy wątpliwości, czy w ogóle pomogą. Warto jednak je wypróbować, gdyż są najbezpieczniejsze dla naszego zdrowia i ogólnej kondycji organizmu. Sprawdź, jak radzić sobie z silnym bólem migrenowym naturalnymi sposobami.



Migrena to podstępny i trudny do pokonania przeciwnik – zazwyczaj trwa wyjątkowo długo, lubi wracać i wykazuje dużą odporność na rozmaite metody jej leczenia. Migrenowcy często określają jej atak do uczucia, jakby z bólu pękała im głowa.
Nic dziwnego, że nie mają cierpliwości i chęci, aby wypróbować domowe sposoby. Marzą jedynie o tym, aby ból minął, więc sięgają m.in. po tabletki mające w składzie kwas tolfenamowy. To dobry sposób, jak atak już nastąpił. Jeśli jednak czujemy, że dopiero nadchodzi, pomocne będą tradycyjne sposoby na migrenę.

Spacer i świeże powietrze
Wśród domowych i bezpiecznych dla zdrowia sposobów walki z migreną wyróżniamy spacery po świeżym powietrzu oraz wysypianie się przy uchylonym oknie. Dopływ powietrza lepiej dotlenia organizm, co sprawia, że maleje ryzyko kolejnego ataku migreny. Polecany jest też jakikolwiek rodzaj sportu – wycieczki rowerowe, nordic walking czy aerobik. Rozciągamy w ten sposób mięśnie i zapewniamy sobie stały dopływ tlenu. Nasze codzienne samopoczucie w dużej mierze wynika z naszej kondycji fizycznej i psychicznej.

Odpowiednia dieta
Warto unikać niektórych produktów – m.in. czekolady, serów pleśniowych, owoców cytrusowych czy warzyw strączkowych. Co zatem jeść i pić? Warto codziennie zaparzyć sobie herbatę imbirową – wystarczy rozgnieść kawałek imbiru i zalać go 250 ml gorącej wody. Imbir charakteryzuje się podobnym działaniem jak aspiryna i zwykle przynosi ulgę.
Polecamy też stosować dużo pieprzu cayenne, gdyż zawiera on kapsaicynę. Można dodawać go do potraw czy sałatek, ale też niedużą dawkę rozpuścić w wodzie i wypić małymi łyżkami, aby zablokować receptory bólowe.

Niedobór magnezu lub innych pierwiastków
Bardzo prawdopodobne jest, że za ataki migreny odpowiada niedobór magnezu. To ważny pierwiastek, gdyż koi nerwy. Warto zadbać, aby w diecie znalazły się bogate w niego produkty – brokuły, szpinak, orzechy. Pamiętaj też o wodzie – 5 szklanek wody dziennie to absolutne minimum. Wraz z wodą dostarczysz sobie także ważnych minerałów. Może okazać się, że wystarczy butelka wody zamiast leku zawierającego kwas tolfenamowy czy środków na receptę.

Różne terapie w walce z migreną
Wielu migrenowców twierdzi, że masaż czoła i skroni, aromaterapia oraz hydroterapia przynoszą świetne efekty. Chwalona jest także akupresura – ta chińska metoda leczenia stosowana jest od starożytności. Warto wybrać się na weekend do spa, aby skorzystać z licznych zabiegów, a przy okazji pospacerować po świeżym powietrzu i może zmienić na kilka dni klimat.
Jeśli jednak naturalne metody zawiodą, warto mieć przy sobie lek zawierający kwas tolfenamowy, sprawdzoną substancję w leczeniu migreny. Rozwiązanie to traktujmy jednak jako ostateczne, gdy nie pomoże świeże powietrze czy masaż.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

W jaki sposób skutecznie poradzić sobie ze wzdęciami brzucha?

Osoby cierpiące na nadwrażliwość jelit, u których zaburzone zostało prawidłowe funkcjonowanie mięśni ściany brzucha, powinny jak najszybciej udać się do swojego lekarza rodzinnego na konsultacje medyczną. Zwiększona ilość objętości powietrza w jelitach powoduje nieprzyjemne w skutkach doznania u każdej osoby, która boryka się z tym problemem zdrowotnym. Wzdęty brzuch może powodować skurcze jelit, wywoływać duszności, a także być przyczyną bólu w klatce piersiowej. Może to być także powód nadmiernego wydzielania gazów. Nie należy więc zwlekać z tym problemem i jak najszybciej poprosić o pomoc specjalisty.

Wybieramy najlepszą pralkę

Producenci AGD zasypują nas codziennie setkami reklam swoich produktów, kusząc coraz to niższymi ich cenami. Jak mądrze wybrać pralkę? Czym kierować się, aby nie żałować swojej decyzji?

Domowe sposoby na rozpuszczanie kamieni nerkowych

Kamienie nerkowe u niektórych osób tworzą się przez lata, a kamica przebiega w tym czasie zupełnie bezobjawowo (1). Nie oznacza to jednak, że jest to choroba, z którą nie trzeba walczyć, czy też nie ma konieczności podejmowania prób pozbycia się złogów. Czy znany jest sposób na skuteczne rozpuszczanie kamieni nerkowych? Skuteczne rozpuszczanie kamieni nerkowych? Kiedy kamica nerkowa daje o sobie znać, przebieg jest niekiedy dość nieprzyjemny. Kolka nerkowa i związany z nią ostry, kurczowy ból promieniujący czasem aż do pachwiny, to skrajny przypadek symptomu tej choroby. Jeśli wywołujący ją kamień, który przemieszcza się wewnątrz układu moczowego, jest spory (większy niż 5 mm) towarzyszyć mogą mu wymioty, gorączka, nudności i krew w moczu (1). Dlatego też znacznie bezpieczniejsza jest prewencja i podjęcie próby rozpuszczenia kamienia. Co rozpuszcza kamienie nerkowe? Istnieją cztery podstawowe rodzaje kamicy nerkowej. W przebiegu każdej z nich w układzie moczowym formują się